Jednoduchá výroba maskované schránky

Standart

Vymyslet zajímavý listing, případně trasu multinky je jedna věc. Vymyslet a vyrobit úkryt schránky samotné je věc druhá. Někdy Vás něco napadne hned, jindy například bloumáte hobby-markety (nebo jak se jim říká) a vymýšlíte, co a jak by se dalo použít pro Vaše účely.

Vyrobená schránka

Vyrobená schránka

Měl jsem to tak když jsem připravoval některé ze svých keší (byť mám jen čtyři). Chodil jsem mezi regály a přemýšlel, co by se mi tak asi mohlo hodit. Ono my, panelákový lid, bez přístupu k nějaké dílně to máme trošku složitější než ti, kteří mají domek, kůlnu atd.

Hledal jsem prostě něco, čím bych si doma nenadělal příliš nepořádku a zároveň by to nakonec nějak vypadalo.  Díky přípravě některých obchodů na Vánoce mne napadla jedna věc. Člověk chodí mezi regály a říká si: „sakra už zase blázněj s Vánocema v říjnu“ a najednou si všimnete něčeho co se Vám hodí.

První věc, kterou jsem pro budoucí schránku pořídil, byla plastová nábytková noha, která má pomocí závitu nastavitelnou výšku. Z té jsem vyrobil schránku jako takovou. No jo, ale jak jí schovat? Jednoduše. Ve Vánočním zboží jsem našel malý věneček z „umělého“ jehličí. Stačí ho rozmotat a materiálu na maskování je víc než dost.

Nepotřeboval jsem nic než onu plastovou nohu za 70,- Kč, věneček za 65,- Kč, jedno těsnění za 16,- Kč, kleště, konopný špagát, lepidlo a tavnou pistoli.  Výsledek můžete vidět níže.