Připojení MTP zařízení k Windows XP

Standart

Pokud i Vy máte nějaké zařízení s Androidem, které se připojuje k PC jako takzvané „MTP Device“ a na Vašem PC běží Windows XP, asi jste se už, tak jako já, setkali s problémem chybějících ovladačů, které není snadné sehnat. Zde nabízím řešení.

Vzhledem k tomu, že některá zařízení Android se připojují jen v módu MTP a nelze je nastavit na klasický mass storage režim, může u PC se starými Windows XP nastat problém, jak to zařízení k PC připojit. U jednoho tabletu a jednoho telefonu jsem na toto hledal řešení a našel ho jen skrze instalaci balíku Android SDK (Software Development Kit). Tento balík totiž obsahuje i ovladač pro ona MTP zařízení.

Říkal jsem si, že přeci musí existovat i jiné řešení, ale neobjevil jsem žádné funkční. Nakonec se zadařilo a na internetu jsem objevil .zip soubor obsahující ovladače pro MTP zařízení na různé verze systémů Windows (od Windows Vista toto není třeba řešit, jelikož aktualizované systémy potřebné ovladače obsahují). Pokud tedy máte na nějakém počítači starší Windows, postačí Vám stáhnout si mnou zmíněný .zip soubor s ovladači (soubor přiložen ke konci článku).

Po nalezení balíčku ovladačů jsem toto vyzkoušel jak s telefonem tak i tabletem a ještě s několika dalšími zařízeními (včetně navigace Garmin Monterra) a všechna se mi podařilo k PC s Windows XP připojit. Tak snad pomůže i někomu dalšímu…

Odkaz na ovladače: google-USB-driver

Připojení MTP zařízení k Windows XP
14 komentářů

 1. petr

  Mam jeden dotaz co mam udělat s tím souborem po ztažení do počítače mam windows XP

 2. Tříska

  Obsah souboru si někam rozbalte, kamkoliv kde ho najdete, a po připojení přístroje který se připojuje jako MTP device skrze správce zařízení nainstalujte ovladač právě z umístění, kam jste si předtím stažený archiv rozbalil.

 3. zvedavkanocni

  Díky, než jsem se dočkala na trhu nové Yogy, tak jsem dostala Prestigio PMP5785C_QUAD a také ovladače zkusím. Nákup Yogy tedy odkládám, zatím vyzkouším Prestigio ( je bez GPS, čili nebudu instalovat vše, co používám v mobilu ).

 4. Tříska

  Ahoj. pokud tam není možnost přepnout na „mass storage“ tak by ti měly pomoci. Ale myslím, že Prestigio tu možnost v menu někde má.

 5. Adam

  Dobrý den,
  když najedu do správce zařízení a dám aktualizovat nebo přeinstalovat ovladač, tak mi to napíše následující: „Systém Windows nemohl načíst instalační program pro WPD. Požádejte o pomoc dodavatele hardwaru.“ Co s tím prosím

 6. Tříska

  Zdravicko, přiznám se ze jsem se s tím ještě nesetkal. WPD je Windows Portable Device. Ale nevidím důvod proč by to nemělo jít. Na Win 7 i 8 mi to šlo.

 7. Petr

  Díky moc tohle konečně funguje..na Win XP….taky jsem hodiny hledal a najednou tohle…super dobrá práce!!!!

 8. Luděk Štěpánek

  Díky moc. Já už se bál, že to nerozchodím. Funguje na 100%.

 9. Jirka

  Velice mi také pomohlo zaktualizovat Windows Media Player na verzi 11 který také obsahuje podporu MPT a nainstalovat USB ovladače ze stránek Samsungu. (Samsung S3 + Win XP Pro SP3). Takže pokud s tím někdo zápasíte, určitě vyzkoušejte i tuto možnost…
  Hlavně pokud by to psalo problém s INF souborem při instalaci driverů z této stránky…

 10. Kašpar Lubomír

  Pane, ale pán se ptá na instalaci ve Windows XP.. Windows XP nejsou Windows 7 ani Windows 8. Kdyby tomu tak bylo, nebudou tomu strůjci od Microsoftu říkat Windows 7 ani Windows 8 ale Windows XP třeba SP4. Nedrřiv si to příště zkuste. Mohu potvrdit chování OS Windows XP při instalaci MTP zařízení.

 11. Tříska

  Samozřejmě jsem danou vec před zveřejněním vyzkoušel na Windows XP. Bohužel od zveřejnění uběhlo téměř dva a půl roku. Počítač s winXP umřel a opravdu nebudu kvůli vyzkoušení nějaký pořizovat. Jestli se ve winXP po ukončení podpory ze strany výrobce neco zmenilo, opravdu hlídat nedokáži. Jiným lidem dle komentářů níže můj návod fungoval a pomohl. Proto mne prosím nenapadejte, že jsem věc nezkusil.

 12. misojogi

  nejaké dalsie možnosti sa nájdu aj tu
  http://ebookforum.sk/viewtopic.php?f=92&t=9080&p=101647#p101647
  vsimol som si tam odkaz aj sem, na zaklade toho som sa sem vlastne dostal

Komentáře nejsou povoleny