Díky za zajímavé eventy

Standart

Letos jsem měl docela štěstí. Povedlo se mi zamluvit si místa na DP.manově střeleckém eventu, dále na potápěčském eventu pořádaném Willy Teamem a také na prohlídku tvrze Cuknštejn, kterou pro všeliké kačerstvo uspořádal Přeseka.

Střelecký event mistra DP.mana

Po volných místech na střeleckém eventu se, stejně jako minule, jen zaprášilo a tak jsem byl šťastný, že se mi nějaké povedlo „urvat“. Možnost vyzkoušet si různé druhy zbraní pod dohledem zkušených je opravdu lákavá. A že bylo co zkoušet…

Nejsem sice přímo milovníkem střelných zbraní, ovšem možnost vystřelit si z UZI, legendárního Mosinu a nebo snad ještě legendárnější Winchestrovky, to je tedy něco. A Lupara, přezdívaná „mazlík“? Tu už asi nikdy do ruky nevezmu. Opravdu to kope!!

Jako důkaz o tom, že nejsem zase takové kopyto a že jsem i něco trefil (když nepočítám medvídka co držela holčička coby rukojmí – já fakt nerad!!) jsou mi prostřílené terče. A organizace byla skvělá.

Potápěčský event na Cerekevském lomu

V letech minulých Willy Team uspořádal již například event na lomech Amerika a nebo Lomečku u Domažlic. Na tyhle akce jsem se bohužel nedostal jelikož jsem se o nich vždy jako ne-premiový člen dozvěděl příliš pozdě než abych mohl reagovat.

Pro mne to byla možnost se po delší době dostat pod vodu, pro geoparťáka zase možnost vyzkoušet něco nového a dostat se pod vodu poprvé.

Organizačně byl event zvládnutý skvěle. Od přípravy, oblékání a svlékání nepotápěčů až po občerstvení, které na studenou vodou a oblékáním a svlékáním neoprenů zmožené kačery čekalo „v základním táboře“. I přesto že zhruba hodinu a půl od začátku eventu začalo pršet, nechyběla dobrá nálada a ono nakonec, proč by vlastně deštivé počasí mělo kazit potápěčský event, že? Pod vodou přeci neprší.

Já jsem si alespoň otestoval, že mi pan zubař dobře udělal plomby a nebudou mi dělat žádné problémy a také jsem si vyzkoušel zapůjčenou kameru VIRB s potápěčským pouzdrem. Po ponoru a zjištění potřebných indicií jsme se vypravili pro finálku místní T5/D5 kešky a několik tradiček kolem. A nakonec jsme okusili i něco z místní kuchyně. Klobásky byly vynikající. Díky za skvělý event, který ani počasí nepokazilo.

Gotická tvrz Cuknštejn

Možnost nahlédnout za zdi historické tvrze jež je nyní v soukromém vlastnictví a tedy normálně nepřístupná? Tak to nám umožnil Přeseka, organizátor zmíněného eventu. Ačkoliv to nebylo zrovna blízko, rozhodl jsem se zúčastnit tohoto eventu. Jinak bych se do této tvrze asi nikdy nepodíval.

Organizace naší výpravy probíhala skrze e-mail a do poslední chvíle byla tak trochu zběsilá. Nakonec se sestava stejně pozměnila. V Praze jsem posbíral několik členů výpravy spolu s výbavou a cestou na jih pak na Zbraslavi ještě dalšího. Cesta ubíhala za družného hovoru a obvyklého vyprávění historek, kdo kde a kdy byl, co ulovil a podobně. K naší smůle jsme však, ačkoliv byla sobota, cestou narazili na několik kolon a uzavírek což nás zdrželo a když jsme konečně dorazili na Cuknštejn, event již probíhal.

Nu což, zbývalo se převléct (byť tedy ne přímo dobových kostýmů a s tvrzí souvisejících) a vyrazit jako zčásti římská jednotka vybrat daně od obyvatel tvrze.

Ano, jak sdělil místnímu osazenstvu náš velitel, lehce se nám porouchal časostroj a tak jsme se na tvrz vypravili „zkratkou“ přes jedenadvacáté století a peníze z daní v truhlici nám nějaký zlotřilec s novodobými vychytávkami vyměnil za dřevěná kolečka, ale i ta se nakonec setkala s úspěchem a zájmem zdejší chasy.

Vládce panství zdejšího nám umožnil nahlédnout do ložnic a kuchyní stavení svého a poté jsme se, již lehce znavení vydali na lov několika pokladů okolních ve snaze odčiniti naši nepozornost jež nás stála všechny vybrané daně.

Úspěch byl jen částečný a všichni členové naší družiny se shodli, že  by bylo vhodné, svlažit rty trochou chmelového moku a naplnit své žaludky nějakou krmí. Cestou zpět časem jsme tedy spočinuli v Zvíkovském dvoře pivovarském. Naplnili jsme svá břicha, svlažili rty a vyrazili časem vstříc „světlým včerejškům“.