Communicator Plugin v Chrome

Standart

Mnozí jistě už zpozorovali, že v prohlížeči Chrome došlo ze strany jeho vývojářů k ukončení podpory takzvaného NPAPI rozhraní. Pro spoustu uživatelů navigací Garmin to však může být celkem zásadní problém jelikož jedním z pluginů, které toto omezení ovlivnilo je právě plugin umožňující přenos schránek z Geocaching.com do GPS.

Podpora byla údajně ukončena kvůli potenciální nebezpečnosti onoho rozhraní. Naštěstí pro uživatele ponechali vývojáři Chrome v prohlížeči zadní vrátka v možnosti takzvaně „na vlastní zodpovědnost“ nastavit, zda rozhraní povolit či nikoliv.

Jak na to? Postup povolení NPAPI je vcelku snadný. Stačí pokud budete postupovat dle níže uvedených kroků.

Nastaveni Chrome

Nastaveni Chrome

  1. spusťte prohlížeč Chrome
  2. do adresního řádku vepište chrome://flags/#enable-npapi
  3. v otevřeném okně následně zvolte Aktivovat NPAPI
  4. v levém spodním rohu stránky poté zvolte Spustit znovu

Dle posledních zpráv vývojářů však bude tato možnost fungovat pouze do chvíle, než vydají Chrome ve verzi 45 nebo vyšší (současná je 43.x.x.x). Od těchto verzí se již s možností používat NPAPI vůbec nepočítá. Do té doby se tedy budou uživatelé muset naučit jiný způsob jak data do GPS dostat.

Pokud by Vám přesto prohlížeč odmítal plugin načíst, lze pomocí oficiálního VBS skriptu tento plugin povolit v Internet Exploreru. Skript jsem stáhnul a v ZIPu si jej tak můžete stáhnout přímo odtud bez nutnosti ho někde hledat.

Soubor ke stažení zde: Garmin-IE-Shortcut

Po stažení soubor rozbalte (jde o .zip). uvnitř je .vbs skript, který po spuštění povolí Communicator plugin v Internet Exploreru. Pokud by Vám prohlížeč při jeho stažení hlásil cosi o potenciální nebezpečnosti, vězte, že nejde o žádnou „fintu“, ale pouze o soubor popsaný výše.