Fitness náramek vívofit od Garminu

Standart

Donedávna v podstatě neexistoval žádný sporttester ani jiné podobné zařízení, kterým by člověk byl schopen monitorovat své celodenní aktivity, včetně spánku. To se změnilo po letošním veletrhu CES, kde nejen Garmin, ale i další firmy představily novou kategorii zboží, takzvané fitness náramky.

vivofit obsah balení

vivofit obsah balení

Těmi asi nejzajímavějšími mimo vívofitu jsou FuelBand od firmy Nike, případně Gear Fit od Samsungu či zařízení FitBit, která však byla pro nějakou vadu zcela stažena z prodeje. Nejspíš každý s nich si najde svou cílovou skupinu. Nike pravděpodobně hlavně díky designu, Samsung díky kompatibilitě s ostatními zařízeními značky. Mě nejvíc zaujal právě vívofit. A proč?

Designem nijak zvlášť nevyniká, jelikož ten se dost blíží klasickým reklamním náramkům na ruku které mnozí bězně nosí. Je zaměřen hlavně na funkci. Zajímavá na něm je hlavně udávaná výdrž baterií až jeden rok, dále možnost tyto baterie uživatelsky vyměnit (narozdíl od Nike a Samsungu se nejedná o speciální články ale klasické CR2024) a proti konkurenci také možnost připojení hrudního pásu a tím zaznamenávání tepové frekvence po celou dobu trvání aktivity (Samsung umožňuje zjištění tepu na dotaz nikoliv po celou dobu aktivity, u Nike jsem tuto možnost v popisech nenašel vůbec takže nevím).

Pro někoho, kdo neprovozuje jen běh, rychlou chůzi nebo cyklistiku mi však Nike ani Samsung nepřijdou příliš vhodné. Nejsem si úplně jist jak by například dopadl displej u Gear Fit (nebo chromová spona na FuelBand), pokud bych s tím lezl někde po skalách pro kešku nebo nedejbože musel strčit pro kešku ruku do nějaké skalní pukliny. V tomto případě mi přijde mnohem vhodnější náramek vívofit.

A první dojmy? Na ruce nijak nepřekáží, zapínání je velice jednoduché a přitom skvěle drží, displej je jednoduchý a přehledný, skrze nový Garmin Connect si navíc lze navolit, které stránky (hodnoty včetně času a data) chce uživatel zobrazovat, mezi nimi se pak přepíná jedním funkčním tlačítkem na náramku. Navíc nová verze Connectu, která se uživateli automaticky aktivuje poté co ke svému účtu aktivuje právě náramek vívofit, je skvěle přizpůsobená pro zobrazování hodnot získaných z náramku.

 

A mimochodem, pokud kolem sebe máte víc lidí s náramkem, vyvolá mezi Vámi téměř jistě poměrně velkou snahu a chuť soutěžit v tom, kdo bude lepší. Je to návykové…

Obsah balení: vívofit s delším náramkem, kratší náramek, ANT+ stick, manuál

Kompatibilita: PC s ANT+ stickem, iPhone 4S a vyšší, Android od verze 4.3 (nutné BT v4)

Nějaké rady najdete na stránkách českého Garminu zde

 

Fitness náramek vívofit od Garminu
11 komentářů

  1. Petr

    Zdravím,
    o tomhle náramku uvažuji. Zajímalo by mě jak to měří kalorie například při běhu nebo plavání?

    Děkuji

  2. Tříska

    Zdravím Tě,
    bohužel nedokážu zodpovědět tvuj dotaz. Ani neběhám ani neplavu. Nicméně náramek pozná díky čidlům i rychlost chůze a tomu přizpůsobí dýlku kroků. Kalorie se počítají z počtu kroků a nastaveného uživatelského profilu. V případě, že je připojený hrudní pás, bere se v potaz i aktuální tep (to ale nejde u plavání – pás pod vodou nefunguje).

  3. Tříska

    Na Tvůj popud jsem si večer vyzkoušel tréninkově 4x 4 patra schodů a zjistil jsem, že vívofit pozná podle čidel, že děláš mnohem rychlejší a tudíž i kratší kroky než obvykle a tak počítá i ušlou vzdálenost i kalorie jinak.

  4. DreamR

    Zdravím, jsou nějaké zajímavé postřehy po delším používání? Rozhoduji se o koupi a tak hledám co nejvíc informací. Z jiného zařízení mám doma i HR snímač. Díky.

  5. Tříska

    Ahoj, no zatím jsem zjistil, že oproti GPSce se záznam vzdálenosti na 20km liší cca o 500-700m což je dle mého opravdu slušné. Dále jsem zjistil to, jak jsem psal v komentu dříve, že pokud například trénuješ běháním po schodech, náramek pozná, že děláš rychlejší a tedy i kratší kroky a počítá jinak. Podle toho co jsem četl by měl také Garmin do chystaného nového Connectu přidat možnost dvou kalibrací náramku, jednu pro chůzi a druhou pro běh, což by pro lidi co běhají bylo určitě fajn. Já neběhám, jen chodím po lesích coby turista. Náramek synchronizuju jednou denně, měl by ale zvládnout až měsíc záznamů v paměti bez použití hr.pásu. S hrudním pásem bych tipoval tak jeden až dva týdny max uložených aktivit (samozřejmě podle toho jakou dobu denně budeš pás používat), pak začne přepisovat ty nejstarší novějšími.

  6. Bob

    Tak moje zkušenost je taková,že při vejšlapu na Lysou horu jsem měřil vzdálenost pomocí GPS která byla asi 13.5 km a náramek zaznamenal asi 20 km.Což mě přijde již poměrně dost velký rozdíl.Jinak nošení je docela příjemné, ale k tomu zapínání jsem neměl moc velkou důvěru.

  7. Tříska

    Nebylo to za celý den a ne jen za výšlap? Pokud nepoužiju hrudní pás, zaznamenává náramek celý den. Když použiju hrudní pás, ve chvíli kdy ho spáruju, začne náramek zaznamenávat po dobu použití pásu samostatnou aktivitu.

  8. DreamR

    Takhle velký rozdíl je fakt divný. Zajímalo by mě co znamená ta nová aktivita při připojení HR pásu. To jako začne nový goal?

  9. Tříska

    Ne, pokud se připojí hrudní pás, náramek se v podstatě začne krom krokoměru chovat jako sporttester a začne navíc ukládat aktivitu obsahující tep a další data. Tu pak nahrajete na Connect zcela mimo klasické kroky. Prostě jakoby „navíc“.

  10. Tříska

    napadá mě jen to, že rozdíl může způsobovat i motání se na místě, kdy GPSka nemusí zareagovat, ale krokoměr ano. A taky může rozdíly způsobit (ale to spíš zmenšit než zvětšit) stoupání a klesání.

Komentáře nejsou povoleny