Příjemné sportovní hodinky vívoactive

Standart

… a nebo raději fenix3? Tak by mohl pokračovat titulek. Pokud Vaše zařízení zamávalo na rozloučenou nebo je zřejmé, že se tak brzy stane a nebo jste jednoduše hračička co musí vyzkoušet všechno nové, bude pro Vás tolik novinek během několika málo měsíců znamenat dilema, co vlastně vybrat.

vívoactive

vívoactive

Kolik novinek? Minimálně od Garminu jsou to vivofit2, vivoactive, fenix3 a epix. Každé zařízení zaměřené primárně pro jinou skupinu uživatelů. Většina z nich navíc ještě minimálně ve dvou verzích (se snímačem tepu nebo bez něj). Co s tím? Nejprve si pečlivě rozmyslete jaké funkce využijete, zda chcete zařízení nosit třebas i v práci atd.

vívoactive je, na to co všechno umí, neskutečné malé a lehoučké zařízení. Samotné tělo hodinek má 18 gramů, s pásky pak 38 gramů (při rozměrech 43.8 x 38.5 x 8.0 mm). Vivofit první i druhé generace váží 25 gramů. Hodinky fenix3 pak 82-85 gramů podle verze. A takový rozdíl už je na ruce sakra cítit.

Hodinky vívoactive by se daly označit nástupcem náramku vívosmart. Mají totiž všechny jeho funkce a navíc k nim sportovní módy běh, kolo, plavání, chůze i golf. Skrze Connect IQ bude možno přidat vyjma vzhledů hodinek a dat.polí i další aplikace a speciální profily. Narozdíl od fenix3 však mají pouze vibrační alarm a upozornění (i ten však člověka probudí).

Výše můžete vidět dva obrázky pro porovnání s fenix2. vívoactive bude v bílém a černém provedení (čelní strana však vždy černá) s možností dokoupení několika barevných provedení pásků (celkem 9 pásků včetně kožených). Odhaduji, že bílé provedení bude spíše záležitostí ženskou, protože na mužské ruce působí tak nějak nepatřičně. Vzhledem k malé velikosti a příjemnému designu jej nejspíše ocení především ti, kteří pracují v kanceláři, chodí na jednání apod. Pro takové případy totiž většina současných sportovních hodinek není díky své velikosti a sportovnímu designu vhodná.

A co že tedy vívoactive kromě zmíněných módů umí? Ve spojení s chytrým telefonem dokáží upozornit na hovor, sms, e-mail, události v kalendáři, lze jimi stejně jako mnoha dalšími zařízeními dálkově ovládat hudební přehrávač v připojeném telefonu nebo i akční kameru VIRB. K hodinkám je možno připojit hrudní pás pro snímání tepu, snímače rychlosti a kadence, krokoměr a zřejmě i bude kompatibilní i s teplotním čidlem Tempe. Kromě GPS umožňuje i příjem ruského Glonassu. Záznam denní aktivity (kroků) a spánkového režimu je samozřejmostí.

Podrobnosti o vívoactive:

  • přijímač: GPS + Glonass
  • monitor denní aktivity + spánku
  • režimy Běh, Kolo, Chůze, Plavání, Golf (+ některé indoor)
  • notifikace z telefonu + ovládání hudby
  • ovládání kamery VIRB
  • výdrž s GPS až 10hod / režim hodinek až 3 týdny
  • Connect IQ aplikace, widgety, vzhledy

Edit: vzít si po čtyřech dnech s vívoactive na ruku znovu fenix2 je opravdu sakra znát…