Hodinky Tactix pro ozbrojené složky

Standart

S outdoorovými hodinkami fenix jste se již určitě někde setkali. Poměrně velké množství lidí, provozujících outdoorové aktivity je ku své plné spokojenosti používá. A právě teď se na náš trh dostává jejich nástupce Tactix, primárně zaměřený na armádu a další ozbrojené složky.

Tactix klasický formát času

Tactix klasický formát času

Prvními rozdíly oproti hodinkám fenix kterých si všimnete jsou inverzní displej a komplet celé tělo hodinek v černé barvě, včetně tlačítek a spony na řemínku. Otočíte-li hodinky, zjistíte, že jejich zadní strana je celokovová, taktéž v černé barvě a navíc potažená jakousi folií či gumou. Narozdíl od fenixů na ruce nestudí. Tím posledním, čeho si lze všimnout aniž byste hodinky zapnuli je oproti jejich předchůdci měkčí pásek.

Sklíčko hodinek je není rovné, ale lehce vypouklé, což by mělo zabraňovat odleskům a také viditelnosti hodinek se zapnutým podsvícením v nočních hodinách. Je tomu skutečně tak. I se zapnutým podsvícením nejsou hodinky kromě pohledu zpředu ve tmě v podstatě vůbec vidět. Podsvícení displeje je světle zelené a nastavené tak, aby bylo možné hodinky používat i s přístrojem pro noční vidění na očích.

Tactix projektování bodu

Tactix projektování bodu

Teprve po zapnutí hodinek a jejich nastavení objevíte v jejich menu další vylepšení oproti jejich předchůdcům. Tím prvním bude pravděpodobně funkce projektování bodu, „Project Wpt.“, v níž si nastavíte azimut a vzdálenost jakou chcete ujít a hodinky samy vytvoří waypoint a budou Vás k němu navigovat.

Mezi funkcemi hodinek by se v některé z dalších verzí firmware měly objevit funkce jako intervalový trénink (nahrání ze serveru Garmin Connect) a takzvané Smart Notifications, použitelné s telefony Apple (zařízení s iOS 7 a Bluetooth 4). Notifikace by si navíc měly poradit i s českými znaky.

Kromě projektování bodu a následného navigování na něj lze samozřejmě navigovat na vlastní waypointy nahrané v přístroji jako .gpx soubor, případně s hodinkami hledat geocache schránky. Přecijen, když člověk uprostřed města hledí do hodinek a něco na nich „ťuká“ je méně nápadný než když v ruce drží nějakou navigaci.

+ funkce projektování bodu, podsvícení displeje, možnost kompletní konfigurace zobrazení (včetně menu), nový GPS čip

 zatím jsem na žádné nenarazil

 

 

Hodinky Tactix pro ozbrojené složky
2 komentářů

  1. Skvělé! O těchto tvých stránkách jsem nevěděl a přitom takový pro mě zajímavý obsah. Že se ani nepochlubíš, čéče… nezavoláš, nenapíšeš… 😉
    Tak ať se daří s WP, osobně jsem s ním spokojen.

  2. mr3ska

    Ahoj Diwousi, tohle jsem začal tvořit ponejprv hlavně abych se seznámil s tim web-systémem a pak jsem si řekl, když už se na tom učím, proč díky tomu neseznámit lidi s nějakými věcmi, které prostě tematicky nezapadají přímo do hlavního webu. Tohle je prostě takový „bloček“.

Komentáře nejsou povoleny