Garmin a waypointy s vlastní ikonou

Standart

Vzhledem k tomu, že návody na internetu se v tomhle směru celkem rozcházejí, rozhodl jsem se věc vyzkoušet a následně sepsat. Snad i Vám bude tento krátký návod k užitku.

Někteří si možná řeknou „no, tohle je jednoduché, pomocí POI Loaderu to jde snadno“ a budou mít pravdu, ale co když někdo nechce jednoduše používat POI Loader například proto, že soubor jež z něj získá nemůže zpětně editovat a musí si tak v PC stále udržovat zálohu dat, která pro export použil?  Pak je tu cesta skrze klasické .gpx soubory a vlastní .bmp ikonku.

Ikonky v PC

Ikonky v PC

Jako první krok si vytvořte vlastní ikonku, kterou byste rádi u Vašich bodů zobrazovali. Nejlépe ve velikostech 16x16px, případně 24x24px. Důležité je uložit ji s barevnou hloubkou 24bit a ve formátu .bmp (bitmap). Tuto ikonku pojmenujte 001.bmp.

Pro její zobrazení mezi ikonkami waypointů v BaseCampu je třeba ji nahrát do složky „Můj Garmin/Vlastní symboly trasových bodů“. Tuto složku najdete ve Win XP zde:

 

C:/Documents and Settings/jmenouzivatele/Dokumenty/Můj Garmin/Vlastní symboly trasových bodů

Ve Win 7 / 8 pak zde:

C:/Users/jmenouzivatele/Documents/Můj Garmin/Vlastní symboly trasových bodů

Ten samý soubor dále zkopírujte i do paměti Vašeho GPS přístroje (nutno podotknout, že tento postup funguje jen na novějších přístrojích jako Dakota, Oregon, GPSmap, Montana…) do složky

Garmin/CustomSymbols

Ikonky v GPS

Ikonky v GPS

Zde soubor přejmenujte na Custom 1.bmp (ano, skutečně s mezerou v názvu souboru).

U Vámi vytvořených bodů v programu BaseCamp si zvolte příslušnou vlastní ikonku. Do exportovaného souboru se zapíše tag obsahující následující „<sym>Custom 1</sym>“. Vytvořené a upravené body pak odešlete do Vaší GPS. V mapě poté uvidíte své body i s vlastní ikonkou, viz obrázek.

 

Chcete-li aby ikonka měla v navigaci případně BaseCampu nějaké průhledné části (kulaté rohy), je třeba tyto obarvit růžovou barvou s kódem RGB (255, 0, 255) případně CMYK (42, 64, 0, 0)