Bludné kořeny Lužických hor

Standart

V minulém týdnu jsem se po delší době podíval do okolí Cvikova a naštěstí si našel čas na odlovení alespoň jedné z místních keší. Některé už mám z dřívější návštěvy těchto míst. Tentokrát se mi na mapě svým umístěním zalíbila multinka „Bludné kořeny II“ (GC182WR). A ještě že tak…

Louka po dešti

Louka po dešti

Možná by stálo zato si v úvodu říci i něco o bludných kořenech. Co je vlastně takový bludný kořen zač?

Dle mnohých výkladů které jsem si prostudoval se jedná o „nijaké“ strašidlo, tedy strašidlo, které ve skutečnosti nestraší. Tím nejhorším na něm je nejspíše právě ta nečinnost, tedy že Vy jako jeho oběť v podstatě vůbec nic netušíte. Bludný kořen si tedy leží ve skrytu a vyčkává na svou oběť. Díky tomuto není ani jedna z obětí bludných kořenů schopna popsat jak takový bludný kořen vypadá a stejně tak místo, kde se zhruba skrývá. Ani lidé, kteří se strašidly a bludnými kořeny zabývají prozatím nejsou schopni říci něco bližšího. 

V průběhu sobotního odpoledne zkrápěl několik hodin Cvikov a jeho okolí déšť a citelně se ochladilo. Jakmile však déšť ustal, rozhodl jsem se, že se vydám na „jednobodovou procházku“ právě k výše zmíněné kešce. Musím říci, že jsem opravdu nelitoval.

Vydáte-li se pro tuhle multinku ze Cvikova, nejjednodušší a zároveň i nejpříjemnější cesta vede z náměstí a jde o modrou turistickou stezku směřující k Údolí Samoty. Z modré stezky odbočíte na malou pěšinku, jak Vám poradí i samotný listing kešky, až těsně přes sestupem právě do zmíněného údolí. Pěšinka Vás přivede k první stage, kde podle hintu najdete nějaké indicie a ty Vás navedou až k finálce.

Pokud se rádi kocháte jako onen pan doktor v jednom starém českém filmu, určitě Vás procházka po okolí nadchne tak jako mou maličkost. Cestou na první stage jsem procházel kolem či skrze místa, na která bych se ještě rád vrátil. Nedaleko první stage pak navíc můžete najít hned několik krásných výhledů do kraje jimž ve většině případů dominuje vrch Klíč výrazně vyčnívající nad horizont. Aby také ne, sami se budete nacházet na jednom z vyšších míst v okolí, cca 400 metrů nad mořem a vrch Klíč dosahuje až téměř k 760 metrům.

Větší část trasy lze projet i na kole, ovšem některá místa na trase nejsou na kole úplně bezpečná a navíc k prvnímu zastavení ani k finálce to s kolem opravdu příliš nejde. Vzhledem k mé neznalosti místa jsem raději volil cestu „pěšmo“, abych poté na místě nebyl nucen vymýšlet, co a jak s kolem.

Nedaleko téhle multinky můžete najít ještě jednu Earth keš, několik Mystery keší a také starší sestru téhle kešky od stejného ownera. Zavítáte-li do Cvikova či okolí a budete-li si chtít udělat zajímavý výlet, rozhodně se sem zajděte podívat. Místa, kterými se budete pohybovat, jsou opravdu velice příjemná a je až s podivem, že je tahle schránka tak málo navštěvovaná. Více sdílný nebudu, abych k multince neprozradil více, než by bylo zdrávo.