Geowigo – wherigo na Windows Phone

Standart

I přesto, že to s dalším vývojem mobilních Windows vypadá v současné době všelijak, objevila se v appstore Microsoftu aplikace díky níž je možné i na téhle platformě odehrát wherigo hry. Aplikace je určená pro systémy WP8, WP8.1 a Win10.

geowigo logo

geowigo logo

Vývoj probíhal vcelku dlouho (započal v roce 2013) a dle internetových zdrojů se na testování aplikace podílelo více než 700 lidí. Slušné číslo.

Během posledních několika let jsem používal telefony s různými systémy až jsem se takříkajíc zasekl u Blackberry (škoda, že i s Blackberry OS to nyní vypadá všelijak). Jako poslední se mi však dostal do ruky telefon Lumia 550 s Windows 10. Nedlouho poté jsem se dozvěděl, že bude brzy vydána finální verze wherigo playeru i pro tento operační systém. A když už, proč jej nevyzkoušet, že?!?

Po zkušenostech s Androidem, iOS i Blackberry OS mne zprvu dlaždicové ovládání na Lumii nijak neoslovilo. Měl jsem také pocit, že je o poznání pomalejší než menu a ovládání mého téměř tři roky starého Blackberry (ano vím, BB patří do vyšší třídy než tahle Lumia). Pokud si tenhle způsob ovládání osvojíte, nebudete po spuštění aplikace Geowigo překvapeni jako jsem byl já. V podobném duchu se totiž pracuje i s touto aplikací.

Když už jsem přivykl ovládání aplikace, jakožto uživatel zvyklý na WhereYouGo ze systému Android, začal jsem hledat způsob, jak do aplikace dostat wherigo cartridge. Zprvu jsem našel jedinou cestu a tou byl OneDrive. Aplikace je totiž nastavena tak, že si hry stahuje přímo z OneDrive ze složky „Geowigo“. Jelikož mi tenhle způsob přišel poněkud nevhodný, byl jsem nucen poohlédnout se po jiné cestě.

Skrze PC jsem si tedy postahoval ty cartridge, které mne zajímaly a následně je nakopíroval do paměti telefonu do složky „Stažené“ (Downloads). Po odpojení telefonu jsem skrze průzkumníka soubory postupně otevřel a tím si je i aplikace Geowigo načetla. Další možností je stažení gwc souborů z webu wherigo.com prostřednictvím prohlížeče v telefonu. Pro jejich stažení se mi však neosvědčila Opera, ale k mému údivu prohlížeč Edge. Soubory stažené Operou nechtěla aplikace Geowigo otevřít s tím, že jsou prý poškozené.

Další problém tedy vyřešen. Ale co mapy? Ne vždy má člověk k dispozici mobilní data, aby mohl využívat online mapy. Pátral jsem, hledal jsem, nenacházel jsem odpověď. Úplnou náhodou jsem však v systému telefonu narazil na položku „Offline mapy“ a v tu chvíli mne napadlo, že to by mohlo být to co hledám. A skutečně bylo. Stáhl jsem si do telefonu Čechy a Slovensko a najednou nebylo potřeba pro hraní wheriga nic víc než zapnutá GPS. Bylo by sice fajn mít k dispozici OSM mapy tak jako na Androidu ve WhereYouGo, ale třeba se v některé z dalších verzí dočkáme i toho.

Pokud ukládáte hru v jejím průběhu, uloží si jí aplikace do složky, k níž jako uživatel nemáte přístup. Lze to však obejít tak, že si v OneDrive ve složce Geowigo vytvoříte podsložku Uploads a do té by si následně měla aplikace uložené hry nahrát (díky za tip dejwymu – ještě to musím ozkoušet).

PS: Zmíněná položka „Offline mapy“ je v telefonu s Windows 10 k nalezení v menu „Nastavení – Systém – Offline mapy“. A zde je možné si stáhnout do telefonu mapy těch států, které Vás zajímají.