International Earthcache Day po našem

Standart

Když jsme s geoparťákem zjistili, že po mezinárodním dni geocachingu bude i mezinárodní den Earth keší a spolu s ním i event na lomech Amerika, rozhodli jsme se, že se tam vydáme a cestou si třeba i nějakou tu Earthcache odlovíme. Bohužel, člověk zapomíná a občas si naplánuje najednou víc věcí než může stihnout.

Earthcache Day 2015

Earthcache Day 2015

Den před zmíněným eventem, který organizoval SikoCZ, mi geoparťák píše zprávu ve stylu „hele, nezapomněls na ten event zítra?“. Odpověď zněla vcelku stroze: „Jakej?“„Aha, takže zapomněl!“. V tu chvíli jsem začal hledat, co že jsem to měl naplánováno, jelikož v kalendáři mi visela jen jedna akce, která však s geocachingem v žádném směru nesouvisela.

Ještě ten den jsme se sešli online abychom se domluvili co a jak, protože na onu druhou akci měl dorazit ještě známý, taktéž kačer, z dalekého a divokého západu, z Karlových Varů. Nakonec se mi v hlavě zrodil plán. Ráno posbírat vozidlem všechny účastníky zájezdu a vyrazit odlovit pár „zeměkeší“. Poté vyrazit směr lomy Amerika na event a následně hurá na ne-geo akci.

Jak už to tak bývá, člověk míní, život mění. Ale zpět ke geo-akci. Nedlouho po výjezdu z domova jsme už stavěli na plácku nedaleko keše Špičatý vrch (GC1ZZY4) a jali se zjišťovat vše potřebné k zalogování. Na místě jsme se potkali ještě se dvěma dalšími kačery. Po chvíli vzájemného dohadování ve smyslu „k čemu že to máme zjistit tohle a tohle?“ jsme se shodli a tak jsme mohli pokračovat na nedaleko ležící tradičku. Tradička Vyhlídka na Loděnici (GC1X85J) je na opravdu příjemném místě. Jediné, čeho mi bylo trochu líto bylo, že sem zjevně chodí místní omladina posedávat k ohni, popíjet a rozhodně si po sobě neuklízet. Hotovo, nalezeno, jede se dál.

Další krabičkou v plánu byla Kaple Sv.Vojtěcha (GC1BBYJ), krabička o kterou jsem se už jednou pokoušel, ale když jsem na kole dorazil na místo, byla čerstvě deaktivovaná a jak jsem záhy zjistil, nikoliv rozbitá ale zcela ztracená. To místo si však návštěvu zaslouží a to zaprvé kvůli atmosféře, která z něho dýchá a zadruhé proto, že jde o zajímavý objekt pro fotografování. Tentokrát jsme již s nepořízenou neodcházeli.

Zkontrolovali jsme čas a zjistili, že další Earthcache budou muset počkat, chceme-li stihnout event. Vrátili jsme se k vozidlu a vyrazili k Americe. Geoparťákům jsem ještě cestou zastavil na jednu tradičku poblíž Bubovic a zanedlouho jsme již parkovali na plácku nedaleko souřadnic eventu. Jeden z mých souputníků si ještě zjistil informace k zalogování místní Earthcache Lomy Mořina (GC16XQD) a vydali jsme se vstříc logbooku na eventu (GC63VYZ).

Chvíli jsme se zdrželi na eventu, zalogovali se, popovídali, vyfotili si pár krásných cestovatelů a rozhodli se, že vyrazíme na zbylé plánované Earthcache. Vrátili jsme se tedy zpět do Bubovic, zanechali zde vozidlo a pěkně po svých jsme vyrazili vstříc dalším bodíkům a troše toho poznání.

První keší byla Discovering Arnika (GC36WYP) kde jsme však nemohli najít část indicií, potřebných pro zodpovězení otázek a tak jsme se po chvíli zjišťování vydali na další nedaleko ležící Earthcache Solvayuv Lom (GC5DEVN). U něho bylo zjištění potřebných věcí otázkou chvilky. Jen jeden z geoparťáků trochu zdržoval, protože si po vyšlápnutí kopce „musel odpočinout“.

Po zjištění potřebných informací jsme se nakonec rozhodli, že když už jsme nedaleko, „ulovíme“ si i Earthcache Sladkovodní vápence (GC1Y4Z8) ve Svatém Jánu. Vrátili jsme se k vozidlu a před odjezdem jsme se ještě vydali pro kešku Jeskyně Arnoldka (GC1991D). Zalogováno a hurá do Svatého Jána pod Skalou.

I zde bylo zjištění informací k již výše zmíněné keši snadné a tak jsme se pak ještě chvíli kochali místním klášterem a jeskyní v níž vyvěrá léčivý pramen sv.Ivan. Dozvěděli jsme se dokonce, že voda tohoto pramene byla v minulosti stáčena do lahví a prodávána jako minerální voda „Ivanka“.

Další bodíky jsme už bohužel přidat nestihli, i tak to však byl skvělý den. Mé konečné skóre bylo 4 zeměkeše, 3 tradičky a 1 event. U geokolegů pak ještě o něco vyšší.