Connect IQ zajímavé tipy

Standart

V současné době je na trhu několik (přesněji čtyři) zařízení podporujících aplikace, vzhledy a další doplňky vytvářené vývojáři v Connect IQ. Na appstore najdete spoustu doplňků, které Vám přímo ve Vašem zařízení chybí (liší se dle zařízení případně toho jestli má hranatý či kulatý displej). Rozhodl jsem se tak vybrat několik tipů. Půjde však o výběr mířený spíše na cyklisty a turisty, protože právě tyto aktivity sám provozuji.

Connect IQ

Connect IQ

Od chvíle kdy jsem začal používat hodinky fenix3 už uplynula nějaká doba a máme za sebou společně již nějakých 2000-2200km a během té doby jsem zjistil co konkrétně mně chybí. Na appstore Connect IQ jsem tam hledal řešení. Pokud jsem uspokojivé nenašel, sám jsem si ho vytvořil.

V nastavení datových polí aktivit jde do jedné aktivity (běh, kolo…) přídat pouze 2 datová pole Connect IQ. U hodinek Epix pak lze přidat tři. U widgetů a aplikací je pak, jestli se nemýlím, u všech hodinek limit buď 16 různých druhů aplikací/widgetů a nebo 512kB paměti vyhrazených právě pro aplikace. Takže dobře zvažte, co přidáte a co je pro Vás zbytečné.

Tipy pro pěší (případně i běžce):

Simple Steps – Pokud soutěžíte s ostatními v počtu nachozených kroků, určitě se Vám bude hodit datové pole, umožňující zobrazit kroky přímo na stránce s ostatními datovými poli právě probíhající aktivity (pro všechna zařízení).

Simple Progress – Datové pole doplňující výše zmíněné. Ukazuje kolik procent z denního cíle jste již splnili (pro všechna zařízení).

Kilojoules – Opět jedno datové pole. Tohle umožňuje místo spálených kilokalorií zobrazit jak už název napovídá stejnou informaci ovšem v kilojoulech (pro všechna zařízení).

Total Ascent / Total Descent – Další datová pole při některých aktivitách hlavně v místech s větším stoupáním a klesáním, jsem chtěl vidět procentuální hodnoty těchhle veličin, což mi samotné hodinky neumožňovaly. Tak jsem si vytvořil další aplikace/datová pole, která mohu v případě potřeby zapnout (pro všechna zařízení).

Sunrise/Sunset widget – Widget který se bude hodit všem, kdo vyrážejí na delší případně vícedenní výlety do přírody. Ukáže Vám totiž, v závislosti na Vaší poloze, čas kdy zapadne slunce (pro kulaté displeje).

Graphical Elevation – Chcete-li si zobrazit graficky stoupání a klesání, které máte za sebou, asi není lepší volba (pro všechna zařízení).

Single Hike Field – Datové pole zobrazující čtyři hodnoty plus dvě pole s doplňkovými informacemi jako čas a stav baterie a GPS (pro všechna zařízení kromě vívoactive).

Tipy pro cyklisty:

367 BikeField – Tohle je asi nejkomplexnější nástroj pro cyklisty. Zobrazuje až 7 informací, které se hodí cyklistům (pro všechna zařízení).

Analog Speed – Datové pole zorazující rychlost formou která připomíná tachometr z palubní desky Vašeho automobilu (černá verze jen pro fenix3, bílá verze i pro D2 Bravo).

Total Ascent / Total Descent – Již zmíněno výše v kategorii pro pěší.

Cycle Theme – Vzhled hodinek tematicky zaměřený na cyklisty (bohužel jen pro kulaté displeje).

Ostatní tipy:

24/7 Personal Safety – s pomocí spárovaného mobilního telefonu a téhle aplikace se můžete cítit o něco bezpečněji (bohužel jen pro vívoactive).

GIFTTT Beta – Kdo se zabývá programováním tuší, co se za tím skrývá a jaké možnosti má (pro všechna zařízení).

Activity History – Widget který umožňuje zobrazit si zpětně týdenní historii Vaší aktivity, tedy kroky, kalorie, vzdálenost (bohužel jen pro fenix3).

Battery Gauge – Widget, který Vám umožní sledovat stav baterie hodinek prostřednictvím grafu (pro všechna zařízení).

Calendar Widget – Widget zobrazující kalendář pro konkrétní měsíc (pro všechna zařízení).

Vzhledy hodinek:

SC7 – Téma noční oblohy se skvěle rozloženým zobrazením dat (pro všechna zařízení).

SC4 – Téma bez jakýchkoliv obrázků na pozadí, soustředí se na přehledné zobrazení všech dat, která by uživatel mohl chtít vidět (pro všechna zařízení).

ActiFace Blue/Red – Opět téma, zobrazující uživateli mnoho aktuálních informací včetně graficky znázorněné historie (pro všechna zařízení).

Legrácky:

Holly – Red Dwarf – Vzhled hodinek určený především pro milovníky kultovního seriálu Červený Trpaslík. Na hodinkách máte Hollyho, který umí ďábelsky dobře dělat měsíc (bohužel jen pro fenix3).

WhoCares – Vzhled hodinek, kteří mnozí znají z klasických náramkových nebo nástěnných hodin povětšinou čínské produkce (pro všechna zařízení).

(odkazy na aplikace zde zcela záměrně nejsou uvedeny, protože některé aplikace/doplňky existují ve více verzích, podle zařízení)