S PowerSeed PS-15000 v terénu

Standart

Před dovolenou jsem delší čas přemýšlel jak v terénu, tam kde nebude možné se připojit do sítě, dobít například navigaci nebo mobilní telefon. Po hodinách strávených čtením různých diskusí jsem nakonec jako nejvhodnější zvolil zakoupení powerbanky s vyšší kapacitou. Po deseti dnech v terénu bych se rád alespoň částečně podělil o zkušenosti.

Po přemýšlení jakou vlastně kapacitu zvolit jsem vybral tu nejvyšší, kterou jsem v daný okamžik objevil skladem k zakoupení, tedy PowerSeed PS-15000 s kapacitou právě 15.000 mAh. Powerbanka má dva výstupní/dobíjecí konektory s rozdílnými proudy. Prvním je 5V/1A a druhým je 5V/2,1A. Mnou zakoupené balení obsahovalo samotnou powerbanku, kabel USB/microUSB, redukci na miniUSB a nakonec redukci na iPhone. Jako bonus jsem navíc dostal pouzdro na zařízení a jeho příslušenství.

Je pravdou, že váha ani rozměry téhle powerbanky nejsou z nejmenších (konkrétně váha se blíží 350 gramům a rozměry jsou 135 x 70 x 23 milimetrů), ale za službu kterou Vám v terénu poskytne jí to, myslím si, odpustíte.

Powerbanka na sobě má, stejně jako i jiná zařízení tohoto typu, 4 LED diody indikující stav dobití powerbanky a při nabíjení připojeného zařízení indikuje probíhající nabíjení. Výhodu powerbanky vidím také v tom, že je možné připojit a dobíjet dvě zařízení současně právě díky přítomnosti dvou „výstupních“ USB konektorů.

Pokud člověk přespává ve stanu, nemusí cestou nutně hledat kempy, kde by si mohl telefon, tablet apod. dobít ani nechávat zařízení dobíjet na toaletách (v kempech kde není možnost samostatného připojení k síti) a vystavovat se tak riziku, že mu je někdo odcizí nebo je zde jednoduše zapomene.

Během svého posledního cykloturistického výletu jsem touto powerbankou na jedno její nabití dobil následující zařízení (s tím, že po posledním dobíjení připojeného zařízení jsem už musel powerbanku také dobíjet):

2x iPhone 3GS
2x Nexus 7
3x Garmin fenix 2

Za sebe tedy mohu doporučit.